Opprettet 3/24/2010 11:55:49 AM
Sist oppdatert 3/24/2010 11:55:49 AM
”-Diouf, Diouf, Diouf!” runget det over Ewood Park på søndag, og det med god grunn. El-Hadjii Diouf hadde akkurat satt Carlo Ancelotti og hans milliardærlag i en knipe, etter at han utlignet til 1-1 mot Chelsea. Dette resultatet sto seg, og akkurat nå ser både Arsenal og de der røde djevlene mye sterkere ut enn det bortskjemte laget fra Sør-London.
De fleste klarer ikke ansiktet til Diouf, de mener at han er en skam for klubben vår. Derfor så passer det svært godt for meg å innlede dette previewet med å snakke dere rett i mot. Diouf er en viktig spiller i laget vårt, han gir alltid en kanon innsats, han er utrolig dyktig til å holde på ballen. Hvis jeg tenker meg om, så klarer jeg knapt å huske en gang han har mistet ballen. Sist vårsesong var han en viktig brikke i kampen for å unngå nedrykk, og hvem kan vel glemme målet han skårte i 2-1 seieren over Fulham sist sesong? Denne sesongen så står han med tre mål i ligaen, like mye som Morten Gamst Pedersen, selv om Gamst får en del gratissjanser gjennom frisparkene som han nærmest har monopol på.
Diouf er kanskje ikke en engel utenfor banen, selv om flere personer innad i klubben har uttalt at han er blant de beste i klubben når det kommer til veldedighet. Det virker som om folk sammenligner han med Cristiano Ronaldo, for samme hvor bra han spiller så får han aldri ros. Tenk derfor på hvor bra han egentlig er før dere neste gang slenger ut
”-Nei, ikke Diouf igjen!”.
Diouf, mannen som er lett å hate, men er han virkelig så dårlig?Fra en Diouf som er varm for tiden, til en klubb som er litt kaldere, nemlig Birmingham. Klubben som hadde en enorm formkurve i fra Oktober til Januar har endelig blitt litt mer dødelig. Likevel er det fortsatt et utrolig bra lag, som kommer til å gi oss en knallhard kamp i kveld. De siste kampene har endt med tap borte mot Sunderland, uavgjort hjemme mot Everton og seier borte mot Pompey. Tapet mot Sunderland kan godt oppsummerest med Craig Gordon. Sunderlands sisteskanse laget en murvegg foran mål og spilte nærmest uvirkelig, la oss bare håpe at Jason Brown kan kopiere det keeperspillet i denne kampen.
De neste kampene til Birmingham er mot Arsenal, Liverpool og Man City. Derfor er dette en svært viktig kamp hvis de ønsker å ta 8.plassen i ligaen, og etter det merkelige cuptapet mot Pompey, hvor dommeren ikke akkurat gjorde en imponerende kamp, så er de nok svært lystne på den 8.plassen.
For Rovers sin del så er dette uken hvor teori kan bli omgjort til fakta. Skulle det bli seier mot Birmingham, og så en enormt viktig seier mot Burnley i helga, så vil vi bli stående med 41.poeng, en poengsum som verken Burnley eller Hull vil ha mulighet til å hente inn, selv om de hadde hatt Rooney, Messi og Ronaldo på samme lag.
Roger Johnson, en sterk utfordrer til årets lag i mine øyne.SykestuaFor Rovers sin del så er Givet, Nelsen, Grella, og Robinson ute med skade, noe som gjør at Phil Jones ganske sikkert får fornyet tillitt som stopper i kveldens kamp. Ingenting ville gledet meg mer. Måten han tok sjansen på søndag oste det talent av, og det takleraidet han hadde midt på banen var nesten like deilig som et mål. Jacobsen er usikker, men er med i troppen.
Birmingham har en nesten skadefri tropp å velge i mellom. De eneste som er skadet er en tidligere kjenning i Lee Carsley og Garry O`Connor. Begge de to har vært borte siden månedsskifte Oktober/November.
TroppeneRovers: Brown, Salgado, Olsson, Samba, Jones, Diouf, Andrews, Nzonzi, Pedersen, Dunn, Kalinic, Jacobsen, Roberts, Linganzi, Hoilett, Chimbonda og Bunn.
Birmingham:Hart; Carr, R Johnson, Dann, Ridgewell; Gardner, Bowyer, Ferguson, Fahey; Jerome, Benítez.
*
Fant ikke noe tropp fra Birmingham, så dette er mest sannsynlige laget som starter i kveld.
Det blir mest sannsynlig mer kriging fra Phil Jones i kveldens oppgjør.KampinfoKampstart er klokken 21:00 i kveld, og den vises ikke på noen norske kanaler. Den vises derimot på Free Live Footy. (Hvis du ikke vet hva FLF er, så står det i kamptråden).
Dommeren i kveldens oppgjør er Mark Clattenburg. Han har dømt oss ved tre anledninger denne sesongen. Først mot Aston Villa når Grella fikk rødt kort, men som vi vant 2-1. Så i 1-1 kampen mot Wigan, før han dømte oss i 1-0 tapet i Carling Cup.
Nøkkelen i denne kampen blir å få hull på byllen. Birmingham er et utrolig bra organisert lag. Det er også svært viktig å stoppe Cameron Jerome.
Up the Rovers!
Du må være innlogget for å svare