Opprettet 3/20/2010 9:48:17 AM
Sist oppdatert 3/20/2010 9:48:17 AM
PREVIEW: Hjemmekamp, yeaahh. Mot Chelsea, neeeah.. Chelsea, sist sett i en pinlig affære mot sterke Internazionale, tar turen opp til Blackburn for å hevne seg på Eto´o, Maicon og co. Rettferdig? Nei. Må vi akseptere det? Ja.
Chelsea har nå tydeligvis greid å riste av seg Sodoma og Gomorra-stempelet, og etter det sure 4-2 tapet mot Bridge og City har de tatt to strake seire mot Stoke og West Ham - før Inter satte dem på plass på tirsdag. Så hva kan vi forvente? Ekstra innsats? Manglende selvtillit? Hvem vet.

Det vi imidlertid vet, er at Chelsea har elleve spillere fra start i morgen som nok alle hadde spilt seg inn i de fleste ellevere i verden. Er en stjernespiller ute, vil en annen 10 millioner pund+ spiller ta hans plass. Vi snakker
Drogba, Anelka, Lampard, Essien, Terry og
Malouda. Jeg vet ikke hva mer jeg trenger å si - Chelsea er et jævla godt fotballag, og vi skal ha en veldig god dag, samt litt hell, for å få poeng.
Vi setter vår lit til en sterk hjemmestatistikk, og en stadig mer imponerende Nikola Kalinic.Den unge kroaten har vokst på meg, og antageligvis litt på seg selv. Jeg så debuten hans, og trodde vel ikke da at vi hadde gjort et veldig godt kjøp. Med den ufattelig døve hårsveisen og den tilsynelatende litt rotete teknikken kombinert med dårlig service bakfra satte Kalinic i et dårlig lys - han så ikke ut som den spissen vi trengte, spissen med selvtillit. Men heldigvis endra ting seg fort, og allerede i andre kamp imponerte Kalinic meg med sin eksepsjonelle evne til å være der ting skjer, og til å stikke både knotter og legg inn så fort ballen nærmer seg målstreken.
Denne aggressiviteten foran mål vil gi en 20-mål-i-sesongen-spiss så fort vi får inn bedre folk rundt - det vedder jeg min noe tynnslitte ære på.
Det er lite optimisme å spore hos denne previewskribenten foran kamper som den vi skal spille i helga - men den lille som er der, kommer fra spillere som Kalinic og Olsson, N´Zonzi og Hoilett. Uansett hvordan vi gjør det - og så lenge vi redder plassen - har vi mye mer spennende på gang nå om dagen enn på svært, svært lenge. Så chin up, motherfucker- neste sesong er vi i topp 8.
KampenFor vår del er det skadebonanza igjen, og ikke uventet er Vincenzo Ostepop Grella en av dem. Vår potensielt gode midtbanemann fikk en strekk i leggen på oppvarminga før en reservekamp, og er vel nå ute i noen uker igjen. De fem (!) andre utilgjengelige er i følge rapportene
Paul Robinson, Gael Givet, Franco Di Santo, Ryan Nelsen og Lars Jacobsen. Dette betyr at vi trenger en ny midtstopper sammen med Samba, og slik
Pascal Chimbonda har prestert i det siste mener jeg det er på tide å kaste unge
Phil Jones ut til løvene. Alfahannen i flokken heter Didier Drogba - men ærlig talt, hvor ille kan det gå? Eller mer presist, hvor mye mer ille kan det gå...
Var det opp til meg: Emerton - Jones - Samba - Olsson

Med Di Santo ute betyr det at vi kun har to rene spisser tilgjengelig, Kalinic og Roberts. Dette BØR åpne for de to kreative midtbanespillerne våre,
David Dunn & Yildiray Bastürk. Jeg forventer at Dunn starter, og regner og med at vi får se Bastürk i løpet av de nitti - spesielt om Chelsea skulle finne på å ta ledelsen. Noe man vel må forberede seg på, ettersom vi er fullstendig vidåpne bakover for tiden.
ÆSJ - vi får i verste fall glede oss til de to neste kampene: Birmingham (H) og Burnley (B).
Her er troppen: Brown, Salgado, Samba, Givet, Chimbonda, Emerton, Nzonzi, Dunn, Pedersen, Olsson, Kalinić, Bunn, Roberts, Andrews, Diouf, Basturk, Hoilett, Jones, Linganzi, Rigters.
Kampen ser du på en supporterpub nær deg - eller i verste fall på canal+ hjemme i din egen stue. Du har bare tjue tommers tv, men du får i hvert fall sett kampen. Øl er ikke like godt på boks fra butikken, men du får da i hvert fall smake. Og det er ingen å diskutere kampen med, men du kan jo i det minste sitte på nett.
NEI, kom deg på pub! Kampstart er 17.00.
UP THE ROVERS!
Du må være innlogget for å svare