Opprettet 2/20/2010 8:40:32 AM
Sist oppdatert 2/20/2010 8:40:32 AM
PREVIEW: MAKE, not break.Jeg vil gjerne innlede previewet med en kikk på tabellen:
8 Birmingham 37
9 Everton 35
10 Fulham 34
11 StokeCity 31
12 BLACKBURN 31
13 Sunderland 26
14 Wigan 25
15 WestHam 24
16 Wolves 24 Dette er tabellsituasjonen før denne helgas runde, hvor alle lag har spilt enten 25 eller 26 kamper. Jeg setter inn denne tabellen for å backe opp følgende uttalelse:
Det er nå vi velger gruppe - over eller under midten?Gapet går begge veier - og dessverre har lagene bak oss en kamp til gode. Det betyr at vi fortsatt er i faresonen for å bli dratt ned igjen i bunnstriden - hvor søndagens motstander holder til.
VS:
Bolton har en tung sesong med bare 23 poeng på 25 kamper - og for øyeblikket ligger de på den øverste nedrykksplassen, med to lag bak seg og søtten framfor. Målforskjellen er veldig svak, men ikke svakere enn vår egen - og dette viser hvor lite som skiller:
BOLTON 29 - 46
BLACKBURN 26 - 43
Men likevel står vi med åtte mer poeng enn det Bolton gjør, noe som gir oss et helt fullstendig annerledes utgangspunkt foran morgendagens match. Where did we win it?
Tre seire i januar og februar har utgjort en verden av forskjell. 2-0 mot Fulham, 2-1 mot Wigan og 1-0 mot Hull ga oss ni poeng. For de som husker disse kampene; marginer er viktig.
(Du smiler gjenkjennende. "Denne fyren veit hva han snakker om").
Poenget mitt er dette: Vi er bare fire scoringer foran våre tre motstandere - men hadde det endt med tre uavgjort, noe som vel ikke hadde vært veldig sjokkerende i noen av de tre kampene - hadde vi hatt seks poeng mindre, i tillegg til at de ville hatt ett ekstra hver. Vi ville hatt 25 poeng, og nedrykket hadde vært bare to poeng unna.
(Du nikker nå frenetisk. Wow, tenk på det´a, to poeng til nedrykk. Han kan matten sin.) Men nå er det nå en gang sånn at vi TOK de ni poengene. Vi avgjorde tre kamper til vår fordel, og vips - vi kan se opp mot åttendeposisjon på tabellen, bare seks poeng unna. Husker du de ni poengene vi tok? Tenk at vi nå bare trenger å avgjøre TO kamper, så har vi like mange poeng som laget på åttendeplass har nå.
(Du himler med øynene: Nå har´n mista det. Det er jo ikke sånn at de foran oss slutter å ta poeng, nødvendigvis.) Du har rett i det. Men det er jo lov å se framover? Og god damn, BOLTON på hjemmebane er en gyllen mulighet til å klatre. Og hva skjer hvis vi taper? Antageligvis svært lite, for det har vi gjort store deler av sesongen uansett.
Jeg skal slutte å røre i grøten, her er tre poeng som oppsummerer de første tjueåtte linjene:
* Ligaen er utrolig jevn
* Tre mål kan bety ni poeng
* AVGJØR JEVNE KAMPER, OG DU HAVNER I TOPP TI.
Laget vårt:Det er en del interessante lagnyheter foran søndagens kamp, hvorav den verste aprilspøken er at
Vincenzo Grella, den austraitaliaske strekk-kongen, er friskmeldt. Dette er på nivå med at Kristin Størmer Steira vinner en spurt, at Lemmy fra Motörhead gir ut improjazz-album, eller at Halvard Hanevold skyter 20 treff og får beste langrennstid.

Hvorvidt han får starte, er en helt annen sak. Men det er jo morro at de fortsetter å prøve? Og for å toppe det hele:
DAVID DUNN er også spilleklar.
Den andre nyheten er at
Yildiray Bastürk er i troppen, og kan få sin debut. Dette er altså mannen som fikk Roar Stokke i TV3 til å skrike "å så e han i gjænnom, og det skyteeeeeeees" på jevnlig basis i sin tid i Leverkusen. En liten spirrevipp, ikke stort større enn en middels stor pære - men med en arbeidsinnsats og et fotarbeide vi kan se frem til.
Men som sagt, hvorvidt han får starte, er en helt annen sak. Den eneste spilleren vi mangler er altså
Chris Samba, som soner for sitt røde kort.
Dere skal få sette sammen en ellever selv, her kommer
TROPPEN:
Robinson, Chimbonda, Nelsen, Givet, Olsson, Di Santo, Emerton, Nzonzi, Pedersen, Kalinić, Brown, Roberts, Grella, Dunn, Reid, Andrews, Diouf, Hoilett, Di Santo, Salgado, Jones, Jacobsen.Og
Owen Coyles menn kan du se her:
Jaaskelainen, Steinsson, Knight, Robinson, Gardner, Cohen, Weiss, Taylor, M Davies, Muamba, Wilshere, Lee, K Davies, Klasnic, A O´Brien, Al Habsi, Samuel, Basham, Elmander, Ricketts, HoldenKAMPEN ser du etter mye om og men på Canal+, og KAMPSTART er etter enda litt mer om og men klokken 13.00.
UP THE ROVERS
Du må være innlogget for å svare