Opprettet 9/22/2009 12:55:32 PM
Sist oppdatert 9/22/2009 12:55:32 PM
I kveld er det duket for et spennende ligacupoppgjør i Robin Hoods hjemby, nemlig Nottingham. Det blir helt feil å si at dette blir en lett kamp. Nottingham Forest er nemlig en tradisjonsrik og stolt klubb, og de kommer til å ta vare på denne muligheten på best mulig måte. Så dagens kamp blir mest sannsynligvis nesten like hard som kampen mot Everton. Spesielt hvis vi tenker tilbake på smellene vi har gått på mot Coventry de to siste sesongene.
Nottingham har ennå ikke vunnet en kamp i september. Det har blitt uavgjort mot Sheffield Wednesday, Ipswich og til slutt et tap mot Blackpool sist lørdag. Veien til tredje runde i cupen har derimot vært imponerende. Etter å ha slått Bradford 3-0 i første runde, så ventet Middlesbrough i neste runde. De ble slått 2-1 etter ekstraomganger. Nå venter Rovers, og guttene fra Sherwoodskogen ønsker nok å følge opp med en ny flott kamp her.
I de siste sesongene har Forest hatt noen kanonkamper i cupen. I tredje runde av FA-cupen i sist sesong, ble Manchester City maltraktert, tråkket på, og sendt flaue hjem etter å ha tapt 3-0 mot Forest. I ligacupen derimot ble det 2-1 tap etter ekstraomganger mot Sunderland. I de to foregående sesongene uteble cupsuksess helt.
Manager Billy Davies gleder seg til møtet mot Rovers. Han legger spesielt vekt på denne kampen som en flott måte å komme tilbake på etter en utrolig skuffende kamp sist lørdag. Til Forest sin offisielle hjemmeside sier han følgende:
-Det er en flott måte å sprette tilbake igjen fra nedturen sist lørdag. Det er alltid flott når et lag som ikke spiller i den øverste divisjonen får muligheten til å måle seg mot lagene fra Premier League. Vi ønsker å gjøre det best mulig i alle turneringene vi deltar i, og ligacupen er ikke noe unntak. VI skal gjøre vårs beste, som vi har gjort i hele år
Joe Garner har nå utviklet seg til en klassespiss, og vil bli en farlig spiller i kveldens oppgjørSpilleren som vi alle frykter, og som i hvert fall undertegnede gjerne fortsatt ville sett i Rovers, nemlig Joe Garner, er tilbake igjen etter suspensjon. På keeperplassen er det sannsynligvis Paul Smith som overtar plassen til Lee Camp. Radoslaw Majewski, Julian Bennett og James Perch er fortsatt skadet.
Nottinghams troppSmith, Gunter, Wilson, Morgan, Chambers, Lynch, Cohen, Anderson, McGugan, McKenna, Garner, Tyson, Earnshaw, Blackstock, McGoldrick, Adebola, McCleary, Moussi, Camp, Mitchell, Fairclough.For Rovers så er Gael Givet og Franco Di Santo. Givet fikk en smell i kneet mot Everton og Di Santo kan ikke spiller i cupen for Rovers. Det virker sannsynlig at Benni McCarthy og Nikola Kalinic får starte på topp. Det tror i hvertfall BBC. I tillegg så får vi ganske sikkert se Van Heerden, N`Zonzi, Hoilett, Brown og Olsson. Big Sam sa følgende etter Evertonkampen:
-Foruten Chris Samba og Paul Robinson, så er det ingen som forsvarer en plass til kampen mot Forest. Steven Reid og Brett Emerton vil begge komme inn på laget til den kampen, og jeg kan love at de som spiller bra i den kampen, vil få muligheten mot Aston Villa neste helg.Forventet lag:Brown, Jacobsen, Nelson, Samba, Olsson, Reid, Emerton, Nzonzi, Hoilett, Kalinic, McCarthy
Hoilett er en av mange spillere som svært gjerne kan tenke seg en plass mot Aston Villa til helga.Kampstart er klokken
20:45 i kveld, og siden Leeds møter Liverpool så tviler jeg enormt på at det er mulig å finne en stream. Ønsker du å tjene litt penger på Rovers i kveld, så leverer unibet meget spillbare
2,30 på borteseier! Så la oss bare krysse fingrene for at vi går videre i kveld, og at spillerne presterer bedre enn mot Everton.
Up the Rovers
Du må være innlogget for å svare