Publisert
8/30/2025
av
Øystein Thorsen
Spilleren har en skade som de ser an.
Sommerens kanskje lengste overgangssaga - Moussa Baradji - ble løst med en låneavtale. Som BRSCN har omtalt tidligere fant klubbene den løsningen på bakgrunn av at Baradji strøk på den medisinske testen i begynnelsen av juli.
Etter det spilte midtbanespilleren allikevel for moderklubben, så da er alt greit, eller?
Da avtalen var i boks for en ukes tid siden var Ismaël begeistret, og til klubbens nettside omtalte sjefen Baradji som en spiller med x-faktor.
- Han er en veldig sterk og kraftfull spiller, og forsvaret vil nyte godt av ham. Det som jeg liker er at han er helt bak det som vi prøver å få til her, og Rovers var et enkelt valg for ham. Selv da det dro ut på tiden var han lojal mot oss og hadde tålmodighet, sa Val da.
Samtidig er skaden et spørsmålstegn, og Lancashire Telegraph gravde mer i saken under fredagens pressekonferanse.
Lokalavisa skriver at klubben ikke har tatt en avgjørelse på om spilleren må opereres eller ikke.
Den usikkerheten gjør at supporterne kanskje må belage seg på å vente en stund før de får se nykomlingen.
- Det er en spesiell sak, som vi vurderer. Det er ingenting nytt for oss, vi kjenner til situasjonen, og neste uke vet vi mer, sa Val fredag.
Med andre ord er ikke Baradji aktuell mot Norwich, men med litt flaks kan han innlemmes i troppen om ikke altfor lenge.
Med litt flaks som sagt.
Under offentliggjøringen forrige uke sa Val at spilleren hadde mange andre klubber som sirklet rundt ham, inkludert Serie A-klubber. Til tross for mange alternativ valgte Moussa altså Blackburn, og selv med usikkerheten rundt skaden har spilleren tydeligvis så sterke karakteristikker at klubben mente det var verdt å ta sjansen.
Skulle han ikke være klar med det aller første, så kan han i stedet fungere som en bonus senere i sesongen når andre spillere har spilt mye og trenger rotering.
Om dagens kamp mot Norwich tror Lancashire Telegraph at det nok en gang blir uforandret lag. Og det er ikke rart hvis gutta som knuste Hull får en ny mulighet. To punkter som blir interessante å se på er Todd Cantwell og Ryoya Morishita. Alle håper på en ny oppvisning fra den ferske kapteinen, og det blir også litt spesielt at han møter gamleklubben, Norwich. Morishita forventes starte på benken, siden han er såpass nyankommet i Lancashire.
Blir det slik ligger det allikevel i kortene at han kommer inn i løpet av kampen, og siden nær sagt samtlige supportere later til å være svært begeistret over Moris ankomst, kommer han til å bli studert med stor interesse.