Julehøytiden skal være en fest stemt tid. Både Sheffield Wednesday og Blackburn gjorde alt i sin makt å ødelegge feststemningen i et kjedelig 0-0 oppgjør som ingen av lagene kunne klage på.
Rovers ligger med det på en 19. plass med 27. poeng når man nå går inn i et nytt år.
Slik endte den 24. runden av Championship:
- Coventry v Ipswich, 0-2.
- Leicester v Derby, 2-1.
- Middlesbrough v Hull, 0-1.
- Millwall v Bristol C, 2-1.
- Norwich v Watford, 0-1.
- Portsmouth v Charlton, 2-1.
- Sheffield Wednesday v Blackburn, 0-0.
- Stoke v Sheffield U, 1-2.
- West Bromwich Albion v Queens Park Rangers, 2-1.
- Oxford v Swansea, 0-1.
- Wrexham v Preston, 2-1.
- Birmingham v Southampton, 1-1.
Tannløse foran mål. Igjen
Det var gjestene som tok kommandoen fra start denne mandagskvelden i romjula. Det ble med mye ballinnehav fram til Baradji fikk en mulighet på hode etter innlegg fra høyresiden. Headingen gikk utenfor, men burde ha klart å fått ballen på mål. Så var det Cantwell som testes skuddfoten fra like utenfor sekstenmeterne og det var kun en god redning av Charles i Wednesday buret som gjorde at det ikke sto 0-1. Alt innenfor kvarteret spilt.
Så burde Ohashi nok en gang ha sendt oss i ledelsen fra bakerste stolpe, men når japaneren nøler nok slik at forvaret får komme til unnsetning, blir det vanskelig å score mål. Det begynner å bli en del brente sjanser fra Ohashi denne sesongen.
Så skulle hjemmelaget komme til en sjanse når Bannan løp i fra forsvaret vårt, men heldigvis gikk skuddet til side for mål. Varsko her, fra hjemmelaget.
Resten av omgangen ble et langt gjesp.
Val hadde en tung jobb i pausen med å skape litt mer vilje inn til den andre omgangen.
Og vi kan si at han mislyktes med den oppgaven. Men omgangen startet med et godt skudd fra Matty Litherland som målvakten fikk slått til hjørnespark. Ettertrykket etter hjørnesparket blåste Baradji ballen høyt over mål.
Så skulle Ohashi nok en gang brenne en stor sjanse. Denne gangen med hode. Det ble poengtert i forumet at Ohashi hadde satt den forrige sesong.
Resten av omgangen ble en stillingskrig krydret med bytter fra begge lag uten at kampen ble noe bedre. Så rett før slutt fikk hjemmelaget en kjempesjanse fra fem meter, men utrolig nok så gikk ballen utenfor. Svært nært at hjemmelaget fikk sin første hjemmeseier for sesongen, men kampen ebbet ut med 0-0 for andre gang denne julen.
Etter et sterkt bortepoeng mot Boro må man si at det er svært skuffende med kun 0-0 mot Wednesday. Spesielt skuffende var spillet og innsatsen denne kvelden.
Nå får Rovers feire nyttår i behersket miljø slik at man får se et helt annet lag når Wrexham kommer på besøk 1. nyttårsdag.
Kveldens lyspunkt var unggutten Matty Litherland (bildet) og at man trolig ikke pådro seg nye skader.