Publisert
7/3/2025
av
Øystein Thorsen
Nykomlingen har ankelproblem.
Det er langt i fra uvanlig at spillere pådrar seg skader i pre-season, og i dag rapporteres det fra Lancashire Telegraph at nykommeren Sidnei Tavares har pådratt seg en skade i ankelen.
Det skal ikke være en særlig alvorlig skade, men det ligger allikevel an til at midtbanespilleren er ute av bildet i cirka en måned.
Veldig synd for portugiseren som nettopp har ankommet England, og som har mye å sette seg inn sammen med nye lagkamerater. Som kjent er en god forsesong svært viktig, og kanskje ekstra viktig når man er ny i en klubb og et land.
Lokalavisa skriver at det forventes at Tavares er skadefri til seriestarten, men han kommer ikke til å ha kamptrening og må introduseres med varsomhet.
Lancashire Telegraph skriver videre at klubben jobber med å få på plass en treningskamp 2. august, noe som åpner for at portugiseren muligens kan få noen minutter før premieren borte mot West Brom, 9. august.
Foruten Tavares er det bare Leo Duru som er skadet. Duru opplevde problem med en fot etter en kamp mot Barrow, og det skulle vise seg være et lite brudd. Dessverre tok det tid å få korrekt diagnose på Duru, men nå jobber han med fysioterapeutene i påvente av å kunne slutte seg til resten av troppen. Lancashire Telegraph skriver at andre unggutter som Val har inkludert består av Igor Tyjon, Kristi Montgomery, Harrison Wood, Tom Atcheson og Jake Batty.
Blant seniorer med skadehistorikk skriver lokalavisa at Scott Wharton, Harry Leonard og Ryan Hedges har startet forsesongen sammen med resten av gutta.