Publisert
4/28/2026
av
Øystein Thorsen
Påstander tilsier at nordiren blir værende.
Man skal som kjent ikke selge skinnet før bjørnen er felt, men en rapport fra FLW sender positive signaler om at bjørnen i det minste er innenfor skuddhold.
Nettstedet skriver, med Alan Nixon som kilde, at Blackburn stiller opp på alt O'Neill har av krav.
En ny detalj som har kommet fram, i følge FLW, er at O'Neill ønsker å forsterke trenerteamet. Da 56-åringen ankom var det sammen med Steven Davis - som O'Neill også jobber med i Nord-Irland - og den tidligere Rovers-spilleren Phil Jones.
I tillegg ønsker O'Neill seg en assistent, og klubben har i følge rapporten gitt grønt lys for dette, i tillegg til at penger til nye spillere er satt opp.
FLW skriver videre at Alan Nixon mener at det mest sannsynlige er at O'Neill fortsetter - om ikke noe helt uventet skjer.
FLW kobler Nixons påstander med uttalelser fra O'Neill som Lancashire Telegraph har publisert. Der snakker sjefen om at det er en god kjerne av spillere som det kan bygges et lag rundt. Samtidig er O'Neill tydelig på at mye må gjøres.
- Vi må huske på at det tok oss helt fram til den 45. serierunden før vi sikret ny kontrakt. Så det er en lang vei å gå for å utvikle dette laget, er O'Neills mening.
Det som er oppløftende med uttalelsen er at O'Neill ikke får det til å høres som noe skrekkelig, men snarere som en utfordring han liker.
- Men utviklingsarbeidet er noe å jobbe med i sommer og neste sesong. For øyeblikket fokuserer vi på å avslutte sesongen sterkt, sa O'Neill til slutt.
OK, undertegnede tolker kanskje uttalelsene til O'Neill på en veldig optimistisk måte, men 56-åringen snakker som om han allerede er vår nye, permanente manager.
Det vil i så fall være et stort pluss i boka for folket på Ewood, og virkelig være noe som vil gi supporterne grunn til å glede seg til tiden fremover.