Den nye Rovers-sjefen Michael O’Neill roste Damien Johnson for arbeidet han har gjort denne uken, og sier at 3–1-seieren over Queens Park Rangers skyldtes Rovers-treneren. Høydepunkter fra kampen der du her.
Etter å ha ankommet fredag deltok O’Neill på den siste treningsøkten før turen til Loftus Road, da Rovers leverte en av sine beste prestasjoner denne sesongen.
En strålende laginnsats sørget for at gjestene vant 3–1 i hovedstaden, der Mathias Jørgensen scoret to mål i første omgang før Ryoya Morishita headet inn sitt andre mål for klubben.
O’Neill, som satt på benken gjennom hele kampen, lot seg imponere av det han så fra sitt nye lag, da Rovers klatret ut av nedrykksplassen og opp til 19.-plass på tabellen.
– Prestasjonsmessig, for å vinne en bortekamp i Championship på Loftus Road, vet du at du må forsvare egen boks, og det synes jeg vi gjorde veldig bra, sa nordiren til RoversTV.
– Vi fikk mye ut av spillerne på kort tid, men det er Damien sin fortjeneste, for han forberedte laget hele uken, og jeg kom først i går.
– Seieren i dag er Damiens fortjeneste, ikke min.
– Vi startet kampen ganske bra. Vi lå litt dypt til tider, men jeg synes McLoughlin, Ca rter og Cashin var strålende.
– Keeperen, Balazs, gjør en stor redning på 3–1, og alle de tingene som skal til for å dra i land en Championship-kamp var på plass.
– Jeg synes Sonny og Moussa på midtbanen gjorde det veldig bra, og de to på topp var gode.
– Målene har vært en bekymring fordi vi er det nest minstscorende laget i ligaen, men de to gjorde det svært bra.
– Vi spilte raskt fremover, og vi har en spiller som er villig til å true bakrommet, slik Mathias gjorde hele kampen, og så var det virkelig høy kvalitet på det tredje målet, sa han begeistret.
– Vi viste sterk karakter, og du kunne se den positive stemningen i garderoben i pausen.
– Jeg sa til guttene før kampen at vi må endre bildet av sesongen vår så langt. Vi har 15 kamper igjen, og vi kan ikke sløse bort én eneste kamp.
På fredag er det TV-kamp når rivalene Preston står på den andre banehalvdelen. Kampen ser du på Viaplay, Vsport2 eller på hjemmesiden til Norsk-Tipping.
