Ny kontrakt til Gudjohnsen

Publisert 5/14/2026 av Erlend Pettersen

Men klubben har ikke kunngjort lengden på kontrakten.

Blackburn Rovers-angriper Andri Gudjohnsen har signert en ny langtidskontrakt med klubben.

Den islandske landslagsspilleren, som kom fra belgiske KAA Gent i fjor sommer, har satt penn til papir etter en imponerende første sesong på Ewood Park.

Etter å ha funnet seg til rette i engelsk fotball, opplevde 24-åringen en virkelig målrik periode, med sju scoringer på 11 kamper mellom oktober og desember.

Hans første mål for Rovers kom som et sent seiersmål hjemme mot Southampton FC, før han kort tid etter fulgte opp med en strålende tomålsscoring i 2–0-seieren over Leicester City FC.

Han scoret også vinnermålet i lokalderbyet borte mot Preston North End FC og utviklet et lovende samarbeid med Yuki Ohashi helt fremst på banen.

Skadeproblemer satte imidlertid en stopper for debutsesongen hans i Championship. Sesongen ble avsluttet tidlig i mars etter en ankeloperasjon, men han nærmer seg nå en retur til full kampform.

Spissen, som har scoret 10 mål på 39 landskamper for Island, ser allerede fram mot 2026/27-sesongen, hvor han håper å holde seg skadefri og bidra enda mer til laget.

Jeg er veldig glad, fortalte han til RoversTV.Jeg har virkelig trivdes her så langt. Det har vært veldig fint å komme inn i et nytt miljø, med en flott spillergruppe, og jeg er veldig fornøyd med fotballen jeg har spilt.

– Jeg var selvfølgelig skadet i perioder i andre halvdel av sesongen, og jeg savnet virkelig kampdager og trening med gutta. Derfor er jeg bare veldig spent på å vise mer av hva jeg kan gjøre.

– Min hovedprioritet er å holde meg skadefri hele sesongen, finne tilbake til formen og være tilgjengelig for laget.

– Det er definitivt mer å komme fra meg. Jeg har skapt veldig gode relasjoner med spillerne ute på banen, og jeg forstår dem bedre nå. Forhåpentligvis forstår de også bedre løpene jeg tar og hvor jeg vil være i boksen, så jeg tror ting bare vil fortsette å bli bedre, og jeg kan være veldig optimistisk med tanke på mål og målgivende neste sesong.

Det er fryktelig sært at de ikke nevner lengden på kontrakten. Skal man tippe så er det en forlengelse med 1 år.