Publisert
9/30/2026
av
Øystein Thorsen
Wharton tilbake og flere målpoeng for Andri.
Da U21 cruiset til 5-0 i en treningskamp mot Port Vales ungdomslag var Scott Wharton med fra start. Etter en lang periode der stopperen har pleiet en skade var Scotty endelig tilbake i kamp, og han fikk til slutt 60 minutter.
Skadehistorikken til Wharton er et skrekkelig skue, så vi tør ikke erklære ham som fullstendig friskmeldt og klar for spill fremover, men U21-kampen er helt klart et steg i rett retning.
Det var for øvrig fire målscorere i treningskampen. Michael Decandia, Harvey Higgins og Lorenze Mullarkey-Matthews scorte hvert sitt, mens Harvey Pates noterte to fulltreffere.
Også Brandon Powell var tilbake etter flere måneder ute. Den spennende kantspilleren fikk 30 minutter.
Andri Gudjohnsen fikk en bra start på Nations League med scoring mot Estland forrige lørdag. Tirsdag var det Luxemburg som sto på motsatt banehalvdel da islendingene hadde tatt turen til kontinentet.
Andri brøt uavgjortstillingen allerede etter 13 minutter, og til slutt vant Island 3-0.
Gudjohnsen hadde dessuten målgivende pasning på det tredje. Spissen fikk avløsning etter 74 minutter spilt, så vi håper en noe kortere dag på jobben skjermer Andri for den verste påkjenningen.