Mowbray om Barnsley-seieren

Publisert 7/19/2026 av Øystein Thorsen

"Bra og dårlig - vi tar med det positive."

League One-laget Barnsley hadde tatt turen til Brockhall lørdag denne helgen, og de fikk hard medfart. Mowbray hadde bedt gutta om å presse høyt med en offensiv holdning. "Spille på framfoten", som det engelske uttrykket litt slurvete kan oversettes til, og det var det de gjorde.
Det ga særlig resultat i første omgangen der de nye bestekompisene Baradji og De Neve kombinerte to ganger på venstresiden slik at først Litherland, og deretter Gudjohnsen, kunne treffe nettmaskene. 

- Det var bra og dårlige ting, men vi fokuserer på det positive. Spillerne er sikkert møkklei av å høre meg rope for å få de inn i mønsteret som forhåpentligvis kan vinne kamper for oss, sa Mowbray til RoversTV etter kampen.
Sjefen er derimot klar over at motstanden i Portugal-kampene blir tøffere, så der må presset justeres tilsvarende.
- Vi har ikke begynt å se på spill uten ball ennå.

I gårsdagens sak om 3-0-seieren tok vi opp at Wharton og Ohashi ikke var med. Wharton vet vi har en liten skade, men Ohashi visste vi ikke at hadde hindringer for spill. Men som Lancashire Telegraph påpekte da de skrev om kampen var jo også O'Riordan, Jake Garrett og Igor Tyjon utelatt. At førstnevnte ikke var med forsterker bare ryktene om at forsvareren er på vei ut, mens de to andres fravær kan ha forskjellige forklaringer. 

Troppen flyr til Portugal i dag, søndag. Onsdag spilles det kamp mot Nottingham før det blir et oppgjør mot Strasbourg.
Vi regner med at klubben offentliggjør troppen som drar sørover, slik at vi kan få en indikasjon på hvem Mowbray jobber med, samtidig som vi kan få informasjon om de forskjelliges tilgjengelighet.