Publisert
6/24/2026
av
Øystein Thorsen
Klubben har bedt om bortekamper.
Forrige sesong spilte Blackburn 48 Championship-kamper, noe som ikke passer helt med at kampprogrammet kun har 46 oppgjør, og grunnen er jo naturligvis at de to ekstra kampene ikke ble spilt ferdig. De ble avbrutt av overvann på banen.
Ewood-matta var jo 35 år gammel, og den klarte ikke å holde unna når det tyngste regnet sto for døren.
Pinlige øyeblikk ble det, og etter hvert var det så pass desperat stemningen at Ismaël tilbydde seg å gi overgangspenger til matta. Klubben tok affære, og nær sagt med det samme Championship slo igjen dørene begynte arbeidet med å grave vekk den gamle banen.
Klubben beskriver forbedringene som "forbedrede dreneringsmuligheter, forbedringer av jordprofilen, et modernisert vanningsystem, oppvarming i bakken og oppgraderte områder der vann kan renne av banen".
Arbeidet har derimot tatt sin tid, og det later ikke til å bli ferdig i henhold til planen, skriver Lancashire Telegraph onsdag.
Lokalavisa har nemlig fått vite at klubben har vært i kontakt med EFL og bedt de om å få spille minst de to første serierundene på bortebane.
Siden serien begynner i midten av august later det til at matta ikke er beregnet spilleklar før slutten av samme måned.
En annen utfordring er at Carabao Cup begynner allerede helgen rundt den 8. august, og da må vi håpe på at trekningen gir oss bortebane. Det går jo ikke an å be om bortebane i en trekning, siden det skulle innebære at trekningen rigges på en eller annen måte. Lokalavisa mener at det enkleste er at en eventuell cup-hjemmebane gis til motstanderen.
Artikkelen nevner ikke muligheten for at Blackburn leier en annen bane i to-tre kamper i august - hvis EFL og Carabao Cupen ikke kan tilpasse seg Blackburns banearbeid.