Her er Val's utvalgte

Publisert 10/18/2025 av Øystein Thorsen

Cantwell er ikke med.

Før dagens kamp er de to managerne Ismaël og Lampard enige om i hvert fall en ting: 
Blackburn har ikke fått så mange poeng som de har fortjent.
Veiene fram til den påstanden er derimot vidt forskjellige. Lampard tjener, av forskjellige grunner, på å hause opp gjestene, mens Ismaël trenger å bygge selvtillit i gruppa si, samtidig som han kanskje klarer å sette sin egen stilling i et mer positivt lys.
Samtidig bruker man å si at tabellen ikke lyver, og sannheten er at Blackburn har satt seg selv i revesaksa i avgjørende øyeblikk, og da har man ikke fått flere poeng enn det som er tilfellet.

Her er de 11 som skal unngå fellene som Lampard setter ut:

Toth, Alebiosu, Miller, McLoughlin, Wharton (kpt), Hedges, Tronstad, Gardner-Hickman, Henriksson, Gudjohnsen og Ohashi

Mange ting å peke på her, og særlig da Cantwells fravær. Elliott Jackson skriver på Twitter at kapteinen visstnok har hatt vansker på trening denne uka. Videre noterer vi tre midtstoppere, det vil si en forsvarsfemmer, med to på midten og to framme, mens Henriksson skal utfordre rommet mellom. Det blir en mesterprøve for svensken, så får vi se hvordan han løser den oppgaven. 
De fleste er nok enige i at Val har gjort et klokt valg med tanke på formasjon, og det er positivt at unge Axel får sjansen siden for eksempel Morishita ikke har gjort en god figur i det siste. Da er det naturlig å la andre få prøve seg.

Disse starter på benken:

Pears, Montgomery, Ribeiro, Forshaw, Tavares, De Neve, Morishita, Kargbo og Gueye.

En gledelig overraskelse med Forshaw tilbake i troppen - sammen med en rekke offensive tiltak som Ismaël kan ty til ved behov. 

Bortsett fra å snakke om Blackburns manglende poeng sier Lampard i følge Lancashire Telegraph at det er opp til dem å være "strålende".
- Det er opp til oss å starte kampen bra, med rett fremgangsmetode. Vi vet at når vi er sånn, da kan vi være en sterk kraft, men vi tar det ikke for gitt.

Her er Lampards muligens strålende 11:
Rushworth, van Ewijk, Thomas, Kitching, Dasilva, Grimes (kpt), Torp, Sakamoto, Thomas-Asante, Mason-Clark og Wright.

Gutta til Lampard har ikke tapt ennå denne sesongen. En stor kontrast fra tidligere sesonger der Coventry flere ganger har startet svært sakte. Da vi møtte dem forrige høst hadde de himmelblå ikke vunnet ennå, men takket være oss fikk de i gang maskineriet sitt.
Vi satser på at bildet kan snues opp-ned denne helgen.

Val's utvalgte er nok smertelig klar over at hjemmelaget er store favoritter, og Rovers-fansen regner ikke med allverdens denne lørdagen. Det vi i første rekke må håpe på er minst 0-0 til pause. Tap er ventet, men se i så fall til at kampen ikke er avgjort allerede tidlig i første omgang.
Hvordan det går får vi vite fra klokken 16:00, og det hele kan beskues via RoversTV.

UP THE ROVERS!