Etter en god start på sesongen har to strake bortetap helt kaldt vann i gryta. Laget ønsker å være vanskelige å slå, men det har ikke sett vanskelig ut i de to siste kampene, og det skapes for lite fremover. De lengst framme har ikke gjort seg tilgjengelige nok, eller så har de fått for lite å jobbe med.
Slike faktorer gjør det vanskelig å vinne fotballkamp, men nå ser Eustace fram til to uker på feltet der spillerne kommer til å få mye og jobbe med.
- Landslagspausen kommer på et godt tidspunkt og er en god mulighet til å nullstille litt. Vi har også noen skader i troppen som vi prøver å bli kvitt, minner Eustace om og håper at alle er klare om to uker.
Men først får gutta litt fri, mens sjefen skal sette seg ned å analysere de to bortetapene.
Videre sier Eustace til Lancashire Telegraph at de har en del spillere i troppen som ikke har vært lenge i klubben, og spesielt disse blir det fokus på.
- Vi skal jobbe med diverse mønster i spillet og terpe på defensive ansvarsområder som de nye må bli vant til, forklarer Eustace.
Noen spillere får derimot ikke ta del av disse øktene, fordi de er tatt ut for sine respektive landslag. Lokalavisa ramser da opp Yuki Ohashi, Owen Beck, Andi Weimann og Balazs Toth. Særlig Beck får vi håpe kan få noen minutter med flagget på brystet, siden han ikke har fått spilletid de siste tre kampene etter utvisningen mot Preston.
Det positive er at Sigurdsson ikke er tatt ut til spill for Island.
Dette tolker vi som bra av flere årsaker. For det første fordi han ikke er kampklar.
Det er faktisk spilleren selv som har snakket med Islands ledelse, og sammen kom de fram til at det er bedre at han fokuserer på klubben akkurat nå.
Forrige gang Siggy var på tur ble han syk, og var ute i bortimot to uker, så det er en annen grunn til at vi mener det er bra at han holder seg i Lancashire. Angriperen må også vise at han vil ha, og kan utfordre om, en plass i startelleveren, men hvis han stadig har treningsfrævar (noe som har vært nesten konstant siden før forrige landslagspause) så kommer han til å være konstant på etterskudd.
La oss håpe på en ny Siggy, med overskudd og et klart bilde av hva Eustace krever av ham.
En annen spiller som vi må håpe får to gode uker på Brockhall er Cozier-Duberry. Spilleren er en kvikk ving som har vist tegn til å ha x-faktor, men vi antar at Eustace ikke har helt tillit til at han kjenner rollen sin ennå.
Kanskje han er nærmere startplass, eller i det minste er klar for mere involvering, etter at Nations League-runden er over.
Utover dette skal det i den kommende perioden spilles en treningskamp bak lukkede dører.