Publisert
1/9/2025
av
Øystein Thorsen
Og en annen forsvarer ut på lån.
Vi kan ta utlånet først, som handler om Leo Duru. Den kvikke høyrebacken var med i troppen tidlig i sesongen, og spilte i Carabao-cupen. Dermed kunne det se ut som at dette var en som Eustace ville ty til ved passende tilfeller, men en skade satt amerikaneren ut av beregningen en periode.
Lancashire Telegraph skriver i dag at Duru drar på lån til Barrow i League Two, slik at han forhåpentligvis får kamperfaring den veien.
Lancashire Telegraph skriver videre at Duru gjennomfører en medisinsk test i løpet av dagen, torsdag, og kan være ute av dørene før helgen. Dermed blir det ikke mulig for unggutten å avlaste Brittain i helgens FA cup-kamp.
Det kunne vært lurt å spare Brittain, som har spilt mye den siste tiden, men slik blir det tydeligvis ikke.
Det som alle ser på i januar er spillere på vei inn i klubben, men foreløpig har det vært urovekkende stille fra Ewood. Helt til nå, for Lancashire Telegraph kan i dag avsløre at klubben er i dialog med Coventry om forsvareren Liam Kitching. Etter at Harry Pickering skadet kneet har forsvaret blitt et fokusområde, og Kitching kan være en løsning.
Kitching er i utgangspunktet midtstopper, men han er venstrebeint og kan også stille opp på venstrebacken.
Spilleren er 25 år og har brorparten av karrieren i Barnsley. I 2022/23-sesongen noterte engelskmannen fem mål og to målgivende i løpet av 48 kamper. Det resulterte i overgang til Coventry, men han har ikke blitt fast inventar hos de himmelblå. 28 kamper - som antageligvis ikke var fra start alltid - i fjorsesongen, mens det i år har blitt fattige 8 oppgjør. Coventry har jo nylig ansatt Frank Lampard og helt fram til forrige runde har ikke den nye sjefen brukt Kitching i særlig grad - slik det også var under Mark Robins.
Men som antydet, i forrige ligarunde ble det 90 minutter, så lokalavisa lurer på om Lampard kanskje vil beholde spilleren.
Lancashire Telegraph skriver at Eustace under gårsdagens pressekonferanse, om helgens FA cup-kamp, gjentok det vi har hørt en stund nå, nemlig at det for øyeblikket ikke er noen på vei inn.
- Jeg vet at klubben jobber svært hardt med å få inn spillere, og forhåpentligvis fortsetter de aktivitetene, så får vi se hvor det tar oss. Men jeg er sikker på at det ikke blir noe før helgen, sa Eustace da.
Videre skriver lokalavisa at det sannsynligvis handler om lån av Kitching, da det ville vært en overraskelse hvis klubben skulle bla opp en lignende sum som Coventry la på Barnsleys bord, det vil si 4 millioner pund. Samtidig som det jobbes med Kitching er klubben ennå med i jakten om Jeffrey Schlupp, som også kan spille venstreback.
Schlupp er en fleksibel type som også kan spille på midtbanen, og med sine 32 år kommer han med erfaring - ikke minst fra Premier League. Med Bakers retur til Stoke blir Schlupp sin allsidighet ekstra interessant. Spørsmålet er bare om Crystal Palace-mannen ser på andre tilbud som mer lokkende enn nettopp Blackburn.