Publisert
11/30/2023
av
Øystein Thorsen
Jon Dahl var først og fremst glad for at vi vant.
Lancashire Telegraph kunne gjengi sjefens tanker etter seieren over Brum, og dansken slo først og fremst fast at det var godt å følge opp borteseieren over Stoke med tre poeng mot et synkende Birmingham.
En lovende avslutning på november før en krevende desembermåned.
- Det var en blandet forestilling, sa jon Dahl til Lancashire Telegraph, og henviste til at de første ti-femten minuttene var bra, før første omgang gikk over til en ganske intetsigende affære.
- I pausen snakket vi om å spille raskere, være mere fremoverrettede og å utfordre bakrommet. Da kom målene og vi spilte på et enormt høyt nivå. Snart ledet vi 3-0, noe som normalt hadde vært vunnet kamp, men så ga vi vekk unødvendige mål.
Det skal sies at det som Dembele vartet opp med på begge sine scoringer var gode individuelle prestasjoner, men laget kunne ha gjort mer.
- Til slutt var det samholdet i gruppa som avgjorde. De kjempet for hverandre og jobbet hardt for Rovers. De tjue minuttene vi gjorde veldig bra vil vi så klart gjerne se i 90 minutter, og det er det vi jobber med på treningene, forklarte dansken.
Man kan tape eller få uavgjort selv med en 3-0-ledelse, påpekte treneren videre, så hans konklusjon var at laget må forsvare seg bedre og være mere solide i visse situasjoner.
Det gikk allikevel veien, mye takket være innbytter Harry Leonard som noterte både assist og scoring.
Veldig godt for selvtilliten, noe som kan trenges, for nå ligger det an til startplass i neste runde for den unge spissen, siden Dolan neppe blir klar allerede til helgen.
- Jeg har ikke detaljene ennå, men det handler om en kneskade, kunne Tomasson fortelle om Dolan. Han skal scannes torsdag, så vet vi kanskje mere på fredag, fortsatte Jon Dahl.
- Det blir et ungt lag på lørdag, kanskje det yngste vi har hatt, spådde Tomasson, for ikke bare Dolan må hvile til helgen, også Lewis Travis er ute på grunn av fem gule kort.
Det er godt at vi ikke har en tøffere motstander enn Wednesday førstkommende lørdag, for JDT mangler nå nesten en hel førsteellever med spillere.