I går kom det plutselig en eksklusiv nyhet fra lokalavisen, Lancashire Telegraph at Rovers var svært nær en overgang for nordmannen, Aron Dønnum fra fransk fotball. Vi i BRSCN skrev om den mulige overgangen i går.
Men i løpet av formiddagen i dag trakk avisen saken fra nettet og for noen timer siden gikk journalisten, Elliott Jackson ut på X å beklaget at han hadde tatt feil. Det var ikke Dønnum som var på medisinsk test, men vår nysignering, Mathias Jørgensen.
Man fikk sine tvil når ingen norske medier skrev om den mulige overgangen.
Til dere som så for dere Dønnum i den blåhvite trøyen, så er det bare sterkt beklagelig at det ikke kommer til å skje i dette vinduet hvert fall. Blackburn boss Val bekreftet at de ikke var interessert i nordmannen.
Han kom også med en nyhet om Jørgensen. Han kunne fortelle til klubbens X-konto at Jørgensen takket nei til Blackburn i fjor sommer, når Bodø/Glimt kom på banen med mulig CL spill.
Rovers har forhandlet med Glimt siden nyttår når det dukket opp en ny mulighet å hente dansken.
Overgangsvinduet diskuteres flittig på vårt forum. Delta med dine meninger her.